Bár a nagymamáink korában jellemző csipkés, habos-babos babapólyák már nincsenek forgalomban, a puha, körülölelő babatakaró, vagyis hordozható pólya még mindig nagyon praktikus eszköz. Kifejezetten újszülöttek és kisbabák számára tervezték, hogy biztonságérzetet nyújtson a babának, és segítsen a szülőknek a babát kényelmesen és stabilan tartani, hordozni. Ma már nélkülözi a csipkéket és fodrokat. Általában téglalap vagy négyzet alakú, puha anyagból készült takaró, amit tépőzárral, cipzárral vagy gombokkal lehet rögzíteni úgy, hogy finoman körülölje a babát.
A hordozható pólya kifejezetten újszülötteknek és pár hónapos babáknak való, mivel az anyaméhhez hasonló meleget lés puhaságot ad nekik, így megnyugtatja őket, és biztonságban érzik magukat benne. Általában 0-3 hónapos kor között használják, de egyes modellek nagyobb babák számára is megfelelőek lehetnek. Koraszülöttek esetében a pólya különösen ajánlott, mert segíti a megfelelő testhőmérséklet fenntartását, és a sérülékenységüknem megfelelő védelmet ad nekik a környezettől. Biztonságossá teszi a baba kézben tartását és áthelyezését.
Azért is hasznos a pólya, mert csökkenti a Moro-reflex hatását. Ez az újszülötteknél jellemző ijedtségreflex gyakran felébreszti a piciket. A pólya viszont szorosan tartja a baba karját és lábát, így ez a reflex kevésbé lesz zavaró, és a baba alvása zavartalanabb marad. A pólya rögzítését úgy kell beállítani, hogy megtartsa a baba testét, de ne túl szorosan, mert az kényelmetlen lehet, rosszabb esetben korlátozhatja a baba légzését. Összességében elmondható, hogy a hordozható pólya már kevésbé elterjedt, mégis rendkívül hasznos eszköz az újszülöttek és kisbabák számára.